Uzależnienie od hazardu – czym się objawia?

Uzależnienie od hazardu – czym się objawia?

Interesuje Cię ten temat? Wiele osób nie jest do końca świadomych tego, jak poważnym kłopotem może być uzależnienie od hazardu. Czym dokładnie cechuje się jednak ten problem?

Etap zwycięstw i coraz częstszych porażek

Kiedy mówimy o uzależnieniu od hazardu? Statystyki pokazują, że obecnie jest coraz więcej osób mających takie właśnie problemy. Przyczynia się do tego na przykład swobodny dostęp do internetu. Na czym zaś to polega w praktyce? Osoby uzależnione nałogowo grają w karty, sprzedają/kupują akcje na giełdzie itp. Nie brakuje ludzi, którzy obstawiają bardzo duże pieniądze w zakładach bukmacherskich typując spotkania swojego ulubionego klubu. Obecnie te wszystkie czynności można zaś wykonywać bez wychodzenia z własnego domu. Nie brakuje bowiem stron internetowych, na których ludzie grają w karty, czy na giełdzie. Przeważnie jest tak, że na początku osoba uzależniona notuje serię zwycięstw. Zarabia sporo pieniędzy, co tak naprawdę… może być początkiem samych problemów. Taka osoba zaczyna uważać, że dzięki temu wygra mnóstwo gotówki. Z tego względu inwestuje coraz więcej pieniędzy. Zazwyczaj kończy się to częstymi porażkami. Osoby uzależnione chcą się jak najszybciej odegrać i przegrywają jeszcze więcej… Sytuacja zaczyna się zaś robić coraz dramatyczniejsza.

Osoba uzależniona przestaje to wszystko kontrolować

Czynnikiem wspólnym każdego rodzaju uzależnień jest to, że osoby mające te kłopoty nie są w stanie tego w ogóle kontrolować. Tak samo jest w tym przypadku. Uzależnienie od hazardu może mieć zaś bardzo przykre konsekwencje. Nierzadko osoby zmagające się z tym kłopotem przegrywają wszystkie oszczędności, zaczynają sprzedawać cenne rzeczy ze swojego domu, zadłużają się u znajomych… Dlatego tak ważne jest to, by jak najszybciej zdecydować się na rozpoczęcie terapii uzależnienia.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments