Treningi dla przyjemności cz.2

Treningi dla przyjemności cz.2

Obecnie ćwiczy wyłącznie dla przyjemności, a fotografie są dowodem, że ta „przyjemność” jest bardzo skuteczna. Podczas ćwiczeń wykonuje zazwyczaj 8-10 powtórzeń w serii, a wiec tyle, ile z dużym wysiłkiem jest w stanie zrobić z odpowiednio dobranym ciężarem. Uważa, że wysiłek musi być duży, aby ćwiczenie zaprocentowało poprawą sylwetki. Kluczowy jest dla niej jednak nie ciężar, tylko poprawna technika.

Anna Nawrot

Anna Nawrot

– Sport sylwetkowy działa z pewnością motywująco na wyobraźnię – podkreśla – Żeby osiągnąć zamierzony przez siebie sukces, trzeba mieć wiedzę nie tylko z zakresu treningów ale również z zakresu dietetyki, bo przecież można bardzo długo ćwiczyć, jednak bez odpowiedniego odżywiania rezultatów zwyczajnie nie zobaczymy.

Dietetyka jest tak skomplikowana, że jeśli ma pomóc, trzeba ją cały czas poznawczo drążyć. Agnieszka studiowała wcześniej na politechnice, co z góry zakłada ścisły umysł i chęć dochodzenia do sedna sprawy, więc stara się opanować każdy problem dogłębnie, aby później przekazać swoją wiedzę podopiecznym.

A skoro już jesteśmy „w temacie”, trzeba wreszcie ujawnić, że bohaterka naszego artykułu jest zabieganą kobietą, która otworzyła od podstaw profesjonalną siłownię w swoim mieście i obecnie jest wiecznie uśmiechniętym Trenerem Personalnym. Ma pod opieką wiele kobiet, którym pomaga w systematycznym uprawianiu ćwiczeń pod kątem zarówno sylwetki, jak poprawy kondycji i w ogólnym usprawnianiu. Nie są to kandydatki na przyszłe mistrzynie, wręcz przeciwnie – to kobiety takie jak ona, mające dzieci, a nawet wnuczki i jednocześnie chcące dbać o swój wygląd. Wiele z nich trenuje z nią już kilka lat i nie wyobraża sobie iść na trening bez niej. Ma z tego powodu dużo radości, a także satysfakcję, bo ta okoliczność z kolei podnosi jej wiarygodność jako Trenera. – Pomoc takim ludziom cieszy mnie najbardziej. Gdy mówią, że już nie bolą ich plecy, że ich komfort życia zdecydowanie się podniósł, że zwyczajnie lubią do mnie przychodzić. To jest najpiękniejsze w mojej pracy! – mówi zdecydowanie.

Po zakończeniu studiów sportowych Agnieszka chciałaby pracować na uczelni. Cechuje ją nieustające drążenie problematyki z zakresu żywienia oraz usprawniania, bo wiele jest teorii, a także wiele tajemnic, które warto rozpracować z korzyścią dla amatorów ćwiczeń.

Ewa Umięcka

Facebook Comments
1 comment

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments