Sposoby na rozciągnięcie za ciasnych butów

Sposoby na rozciągnięcie za ciasnych butów

Kupując buty w sklepie zazwyczaj wydaje nam się, że pasują idealnie. Jednak czasem po powrocie do domu okazuje się, że są odrobinę za ciasne. Jeśli obuwie jest o dwa rozmiary za małe, najbezpieczniej będzie oddać je do sklepu lub wymienić na większe. W przypadku drobnego niedopasowania, można ten problem zniwelować prostymi, domowymi sposobami.

Triki, które wykonasz samodzielnie

Pierwszą, uniwersalną metodą na rozciągnięcie butów jest zwilżenie grubych skarpet, następnie nałożenie ich oraz obuwia na nogi. Należy w nich chodzić nawet do kilku godzin.Sposób ten będzie jeszcze skuteczniejszy, jeśli przed całą procedurą rozgrzejemy je strumieniem gorącego powietrza z suszarki. Kolejny trik polega na napełnieniu dwóch, szczelnych woreczków wodą, umieszczenie ich w butach i włożenie na noc do zamrażarki. Powszechnie wiadomo, że ciecz zamarzając, zwiększa swoją objętość. Równie skuteczne może okazać się wypchanie okrycia stóp starymi gazetami i skropienie ich wodą.

Buty markowe

Buty markowe

Tak przygotowane należy pozostawić na 24 godziny, co jakiś czas nawilżając ponownie. Bardziej inwazyjne będzie przelanie wrzątkiem czubków butów i ich wewnętrznych stron, następnie włożenie na kilka godzin. Jeśli powyższe triki nas nie przekonują, możemy zanieść obuwie do specjalisty. Szewc rozciągnie je specjalistycznym narzędziem. Istnieją również profesjonalne preparaty, którymi wystarczy je spryskać i nosić przez kilka godzin. Najprostszą metodą będzie zakup wierzchniego okrycia stóp w odpowiednim sklepie np. https://atamanshop.pl/pl/3961-buty-markowe gdzie znajdziesz markowe, dopasowane i modne buty. Niektórzy doradzają pójście do butiku wieczorną porą, kiedy stopy są większe, podpuchnięte i bardziej rozciągnięte. To sprawi, że lepiej dopasujesz szpilki, które najczęściej uciskają stopy.

Podczas zakupu obuwia, bardzo ważny jest odpowiedni dobór. Warto jest założyć obydwa buty i przejść się kilkukrotnie po sklepie. Podstawowym błędem jest niedostosowanie się do powyższego zalecenia i zbyt spontaniczne zakupy. Jeśli już zdarzy nam się nabyć przyciasne, mamy do wyboru wiele metod ich rozciągania.

 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments