Skarpetki nie do pary – na co dzień czy także od święta?

Skarpetki nie do pary – na co dzień czy także od święta?

Niegdyś skarpetki były monotonne i nudne, a ich wybór ograniczony był jedynie do kolorów. Dodatkowo należało przestrzegać skarpetkowej etykiety, co oznaczało konieczność na przykład zakładania ciemnych skarpet do ciemnych spodni. Dziś w temacie skarpetek wiele się zmieniło, a coraz większą popularnością cieszą się skarpetki nie do pary. Wybierając skarpetki warto zwrócić uwagę na panujące trendy, skarpety bowiem mogą w ciekawy i niebanalny sposób uzupełnić stylizację.

Do spodni i sukienki

Skarpetki nie do pary to coraz częstszy wybór zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Noszone są chętnie do spodni, szortów, spódnic i sukienek. Idealnie pasują do trampek i innych butów letnich, jesiennych i zimowych. Na dobór odpowiednich skarpetek nacisk powinien być położony w szczególności latem, gdy dzięki butom z odkrytą kostką są one dobrze widoczne. Skarpetki nie do pary na stałe zagościły w szafie osób z pozytywnym podejściem do życia, które mają do siebie dystans. Jest to obowiązkowa pozycja na liście zakupów tych, którzy przywiązują wagę do modnych stylizacji, bowiem skarpetki nie do pary można często zobaczyć nie tylko na ulicach, ale także światowych wybiegach mody. Pamiętajmy jednak, że tak jak każde skarpety, skarpetki nie do pary absolutnie nie pasują do sandałów. W tej kwestii nic się nie zmieniło – albo sandały i gołe stopy albo skarpetki i inne obuwie.

Od święta?

Na większe okazje panie zwykle decydują się na rajstopy czy pończochy, latem natomiast pozwalają sobie na większą swobodę i nie zakładają nic na nogi. Tymczasem panowie mają duże pole do popisu w kwestii wyboru skarpetek na różnego rodzaju uroczystości. Standardowe czarne skarpety do garnituru już dawno odeszły w niepamięć – teraz królują ciekawe wzory i kolory, można również pokusić się o skarpetki nie do pary. Pasują one do eleganckich stylizacji męskich, co więcej część z panów decyduje się założyć je nawet do garnituru ślubnego. Tworzą one duet nie tylko z elegancki obuwiem, ale również mokasynami, które pasować będą na mniej oficjalne przyjęcia.

 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments