Serwis samochodowy – dobry warsztat

Serwis samochodowy – dobry warsztat

Co robić, kiedy zepsuje nam się samochód?

Własny samochód to obecnie standard. Korzystamy z niego w życiu codziennym i trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie bez auta. Niestety, nawet najwyższej klasy pojazd kiedyś może odmówić posłuszeństwa. To oczywiście kłopot, ale można się choć częściowo przygotować na taką niespodziankę. Zdecydowana większość ubezpieczycieli w umowie zawiera opcję odholowania ubezpieczonego pojazdu do wyznaczonego warsztatu. Oczywiście, w określonej odległości.

Przygotujmy się na tę niemiłą niespodziankę na tyle, na ile to możliwe. Warto mieć wcześniej wybrany warsztat, do którego odholowany będzie nasz samochód. Jeżeli nie mamy zaprzyjaźnionego zakładu to pomyślmy, czy może gdzieś przy okazji wymiany oleju w Krakowie nie spotkaliśmy się z obsługą budzącą zaufanie.

Wybierajmy usługi serwisów sprawdzonych. Popytajmy znajomych, poczytajmy opinie – to z pewnością zaoszczędzi nam niepotrzebnych nerwów i czas. Dobry warsztat to taki, w którym dowiemy się, jakie będą koszty usługi, ile czasu mechanicy potrzebują na usuniecie usterki i kiedy samochód po naprawie będzie gotowy do odebrania. Należy zwrócić uwagę, czy pracownicy serwisu przekażą nam szczegółowy wykaz niezbędnych czynności z uwzględnieniem wartości wymienianych części oraz wyceną kosztów robocizny. W przypadku kolejnej awarii taka lista usprawni mechanikowi zdiagnozowanie problemu.

Korzystając z usług fachowców możemy liczyć, że przy okazji bieżącej naprawy zostaną wyłapane niezauważone wcześniej usterki, a to pomoże nam ustrzec się kolejnej niemiłej przygody w najbliższym czasie.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments