Odzież uliczna

Odzież uliczna

Wychodząc na miasto można zauważyć nowy trend obecny na polskich osiedlach, chodnikach, parkach, jest to tak zwana odzież uliczna. Należą najczęściej do niej bluza z kapturem, spodnie sportowe, koszulki, czapki i często kominiarki bądź chusty. Zazwyczaj noszone z dodatkami torbą, plecakiem albo saszetki. Często zawierają kolorowe rzucające się w oczy napisy z jakimś hasłem czy motywem.

 

Jest kilka rodzajów takiego ubrania:

  • odzież patriotyczna – nawiązująca do tradycji, honoru i ojczyzny, zawierająca biało-czerwone barwy narodowe;
  • odzież kibicowska – specjalna dla kibiców danego klubu sportowego;
  • odzież uliczna – zawierająca odważne hasła, nawiązujące do codziennego życia ulicznego, często nawiązująca do buntu;
  • odzież militarna – nawiązująca do wojska, najczęściej w kolorze moro.
Odzież uliczna

Odzież uliczna

Popularna obecnie odzież na polskich ulicach popularyzuje historię, nawiązuje do Husarii, Polski Walczącej, powstania warszawskiego. Zdarzają się także koszulki i bluzy z podobiznami znanych postaci, związanych z historią Polski. Odzież uliczna to nie tylko ubrania patriotyczne, istnieje kilka rodzajów ciuchów ulicznych. Łączy je jednak ciemny albo nawet czarny kolor w tle, a na pierwszym planie znajdują się kolorowe, dobrze widoczne hasła, teksty, motywy, barwy lub symbole. Ten typ odzieży cieszy się coraz większą popularnością, szczególnie wśród młodzieży, ale nie tylko. Zazwyczaj noszą je osoby aktywne fizycznie, wyrażające konkretne poglądy osobiste poprzez swój strój. Pokazują przez to swoją przynależność do danej grupy, na przykład swoją pasję jaką jest bycie kibicem. Ukazują zamiłowanie i szacunek do kraju lub żołnierzy. Jest to ubranie dość oryginalne, wyrażające odrębność, podkreślające osobowość.

 

Każdy człowiek ma wolny wybór co do swojego stroju, jedni chcą wyglądać skromnie, nie zwracając uwagi innych, a niektórzy lubią przyciągać uwagę i spojrzenia wychodząc z domu. Odzież uliczna dedykowana jest tym drugim, przykuwa uwagę. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się szczególnie sklepy internetowe z dużym wyborem ubrań i ich rozmiarów, a także akcesoriów pasujących do danego stylu.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments