Kulturowo i muskularnie – międzynarodowy Puchar Polski w kulturystyce i fitness – Białystok cz.3

Kulturowo i muskularnie – międzynarodowy Puchar Polski w kulturystyce i fitness – Białystok cz.3

Wyglądam tak jak lubię

Ludzie znający się na kulturystyce i fitness zastanawiają się często, co ciągnie niektóre zawodniczki do nabierania masy mięśniowej nieco powyżej… normy. Jaka jest ta „norma” – trudno nieraz powiedzieć, zapewne na kryterium składa się obraz fitnesek sylwetkowych albo bikini. A z drugiej strony, kiedy obejrzy się listę konkurentek, nie widać jakiejś typowej przesady w umięśnieniu. No bo trudno byłoby uznać za zbyt „obszerną” kobietę, która waży 61-63 kg przy wzroście 166 cm, tym bardziej, że tam nawet nie ma śladu tkanki tłuszczowej. Istnieje natomiast umięśnienie, które z racji swojej wyrazistości mocno rzuca się w oczy. Wyrazistość, czyli separacja mięśniowa plus masa mięśniowa decydują właśnie o przynależności pewnej grupy kobiet do konkurencji fitness atletycznego. One po prostu lubią tak wyglądać i właśnie dla nich stworzono fitness atletyczne.

A swoją drogą, pamiętam sylwetkę Agnieszki Łuczak, zamieszczoną kilka lat temu w KiF – ważyła nie więcej niż 56 kg i wyglądała niezwykle zgrabnie i seksownie. Od tamtej pory trochę czasu minęło, Agnieszka pozwoliła sobie na więcej i ciągle startuje na zawodach w kategorii fitness atletyczne. Lubi wyglądać trochę mocniej – wypada więc uszanować gust Agnieszki i podziwiać ją w tym, co lubi. Zajęła drugie miejsce, natomiast pierwsze przypadło Aleksandrze Krzyworzece – zawodniczce równie doświadczonej jak Agnieszka, ale lepiej przygotowanej pod względem sylwetkowym.

Sylwetka mniej wyostrzona

Wellness fitness to niedawno wprowadzona konkurencja, przeznaczona dla kobiet, które nie chcą zbyt mocno katować się dietą, ale ćwiczą intensywnie i regularnie.

Na pierwszy rzut oka nie było łatwo wybrać mistrzynię tej konkurencji – wszystkie były ładne, zgrabne i pełne wdzięku. Na pewno na uwagę zasługiwały trzy dziewczyny: Maria Solawa, Inez Rzepecka i Dagmara Dominiczak. Ta ostatnia demonstrowała tak czarujący uśmiech, że gdybym był sędzią, raczej bym się nie oparł.

Jak można było przewidzieć, sędziowie zostali urzeczeni uśmiechem Dagmary i przyznali jej pierwsze miejsce, czego nie należy traktować jako błąd – dziewczyna faktycznie jest doskonale zbudowana.

SPIS TREŚCI

Kulturowo i muskularnie – międzynarodowy Puchar Polski w kulturystyce i fitness – Białystok cz.1

Kulturowo i muskularnie – międzynarodowy Puchar Polski w kulturystyce i fitness – Białystok cz.2

Kulturowo i muskularnie – międzynarodowy Puchar Polski w kulturystyce i fitness – Białystok cz.3


http://www.interra.pl/kulturowo-i-muskularnie-miedzynarodowy-puchar-polski-w-kulturystyce-i-fitness-bialystok-cz-4/
http://www.interra.pl/kulturowo-i-muskularnie-miedzynarodowy-puchar-polski-w-kulturystyce-i-fitness-bialystok-cz-5/

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments