Kulturowo i muskularnie – międzynarodowy Puchar Polski w kulturystyce i fitness – Białystok cz.1

Kulturowo i muskularnie – międzynarodowy Puchar Polski w kulturystyce i fitness – Białystok cz.1

Po raz kolejny mieliśmy okazję kibicować zawodniczkom i zawodnikom na dorocznym Pucharze Polski w Białymstoku, którego organizacji, jak zwykle, podjął się niezmordowany wiceprezes PZKFiTS, Arkadiusz Leszczyński razem z Joanną Zapolską.

Również jak zwykle impreza udała się doskonale, co tylko dodaje chwały organizatorom. W zawodach wzięło udział 1 30 uczestników, a wśród nich mistrzowie Polski, Europy i świata. Krótko mówiąc – było na czym zawiesić oko.

Sensacja! Na scenie pojawiła się gwiazda fitness sylwetkowego sprzed lat bodajże dziesięciu – Natalia Mlekicka. Przez długi czas nie występowała publicznie i wiele wskazywało na to, że zrezygnowała z występów, a tu taka niespodzianka! Z ty m większym oczekiwaniem wpatrywaliśmy się w ewolucje, jakie Natalia wykonywała na scenie, bo nie dość, że tym razem wybrała dla siebie inną konkurencję niż kiedyś (fitness gimnastyczne), to jednak nie da się ukryć, że akurat taki wybór jest na pewno większym wyzwaniem niż statyczna demonstracja sylwetki.

Natalia pokazała, co potrafi – jej ewolucje były wykonywane z dużą lekkością. Niestety ogólna ocena układu i sylwetka dały jej 3 miejsce.

Na miano aktualnej gwiazdy tej konkurencji zasłużyła Maja Kwiatkowska. Gdyby przypadło mi wyliczyć wszystkie tytuły, jakie ma na swoim koncie ta 26-letnia tancerka i fitneska w jednej osobie, trzeba by poświęcić co najmniej jedną stronę naszego magazynu. Trudno więc dziwić się, że została Pucharową mistrzynią

Polski, bo zarówno pod względem sylwetki jak dokonań akrobatycznych była nie do pokonania. W moim brulionie jest taki zapis na jej temat: „rewelacyjna we wszystkim, co tylko wykonywała na scenie”.

Startowało 7 zawodniczek. Zaprezentowały one takie widowisko, że trudno było odwrócić od nich uwagę. Zawodniczki wręcz fruwały nad sceną, ich sprawność była godna nieustającego podziwu. Co ciekawe, przy nazwisku ostatniej, czyli sklasyfikowanej na siódmym miejscu, Oliwii Chamery odnotowałem w trakcie obserwacji krótką charakterystykę, którą pozwalam sobie przytoczyć: „akrobatycznie doskonała, gibka, szybka orientacja, urozmaicony program”. Na dobrą sprawę można było napisać tak o każdej, rzecz jednak w tym, że na takich zawodach „obowiązuje” również sylwetka fitness, a tego warunku nie każda zawodniczka zdążyła spełnić w 100%.

SPIS TREŚCI

Kulturowo i muskularnie – międzynarodowy Puchar Polski w kulturystyce i fitness – Białystok cz.1


http://www.interra.pl/kulturowo-i-muskularnie-miedzynarodowy-puchar-polski-w-kulturystyce-i-fitness-bialystok-cz-2/
http://www.interra.pl/kulturowo-i-muskularnie-miedzynarodowy-puchar-polski-w-kulturystyce-i-fitness-bialystok-cz-3/
http://www.interra.pl/kulturowo-i-muskularnie-miedzynarodowy-puchar-polski-w-kulturystyce-i-fitness-bialystok-cz-4/
http://www.interra.pl/kulturowo-i-muskularnie-miedzynarodowy-puchar-polski-w-kulturystyce-i-fitness-bialystok-cz-5/

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments