Jakie są efektywne sposoby na osuszanie budynków?

Jakie są efektywne sposoby na osuszanie budynków?

Osuszanie budynków jest metodą, która jest pomocna przy zwalczaniu wilgoci na ścianach. Wilgoć jest niebezpiecznym zjawiskiem, które powoduje uszkodzenia budynku i jest niekorzystne dla naszego zdrowia. Przeczytaj, jakie są efektywne sposoby na pozbycie się tego problemu raz na zawsze. 

 

Poznaj prawdziwą przyczynę, aby wyeliminować problem.

 

Zanim zaczniesz szukać sposobów na usunięcie pleśni, musisz dowiedzieć się, jaka jest przyczyna powstania wilgoci. Oto najczęstsze z nich:

 

  • niewłaściwie wykonana wentylacja,
  • słabej jakości izolacja przeciwwilgociowa fundamentów,
  • źle wykonana izolacja termiczna ścian zewnętrznych lub jej brak,
  • zalanie budynku. 

 

Nieinwazyjne metody na pozbycie się wilgoci.

 

Pewnie zastanawiasz się – jak wygląda osuszanie ścian z wilgoci Tarnów? Jest kilka popularnych metod, które pozwalają na pozbycie się wilgoci. 

 

Pierwsza z nich polega na ogrzewaniu domu wysoką temperaturą, która sprawi, że wilgoć zacznie parować. Aby ta metoda była jak najbardziej skuteczna, musisz zadbać o dobrą wentylację, która odprowadzi nadmiar pary wodnej. 

 

Druga to osuszanie kondensacyjne. Używa się do niej specjalnego wentylatora. Pobiera on wilgotne powietrze, które ulega kondensacji, a następnie odprowadza  osuszone z powrotem do pomieszczania. Podobną metodą jest osuszanie absorpcyjne. 

 

Kolejna – osuszanie podposadzkowe jest polecane w przypadku zalaniu budynku. Pod powierzchnię podłogi jest wtłaczane ciepłe i suche powietrze, które powoduje parowanie wilgoci. 

 

Ostatnie – osuszanie za pomocą fal mikrofalowych, które docierają do głębokich warstw budynku i odprowadzają z nich wilgoć. 

 

Powyższe metody są w pełni bezpieczne dla konstrukcji Twojego domu, dlatego możesz je testować bez obaw. Wybierz jedną z nich lub kilka dla uzyskania lepszych efektów. 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments