Element małej architektury – kostka brukowa.

Element małej architektury – kostka brukowa.

Jednym z elementów, tak zwanej, małej architektury, jest kostka brukowa. Czym jest kostka brukowa? Otóż jest to najpopularniejszy, dostępny i powszechny wyrób, przeważnie wytworzony z betonu, do pokrywania różnych powierzchni. Świetnie nadaje się do utwardzenia podjazdu na działkę, do ułożenia ścieżki w Twoim ogrodzie. Z jej pomocą ułatwisz sobie życie (sprzątanie), wprowadzisz porządek i symetrię, wykorzystując kostkę brukową będziesz mógł kreatywnie zaplanować każdy metr kwadratowy powierzchni.

Dzięki temu, że występuje w wielu rozmiarach, kształtach, o różnych fakturach oraz kolorach to idealny materiał do zagospodarowania każdej powierzchni. Jak już wcześniej wspomniałem, wykorzystuje się ją do układania podjazdów, chodników, ścieżek, powierzchni dekoracyjnych. Każda alejka, każdy podjazd na działkę, chodnik może wyglądać dokładnie tak, jak tego się chce i jest dostępna dla wszystkich, którzy kończą inwestycję budowlaną, zmieniają, przebudowują i na nowo aranżują powierzchnię wokół własnego domu lub innego obiektu budowlanego.

Dostępność do tego rodzaju materiału budowlanego jest powszechna i bardzo dobra ponieważ wiele podmiotów handlowych prowadzi sprzedaż kostki brukowej. Można dostać ją w marketach budowlanych, w składach budowlanych a także kupić przez Internet – z dostawą. Jeśli nie chcemy samemu układać kostki brukowej możemy to zlecić firmie budowlanej, skonsultować zakup odpowiedniego materiału i cieszyć z jej ułożenia przez fachowców.

Sam, obecnie, jestem na etapie prac wykończeniowych na działce budowlanej i poważnie zastanawiam się nad zastosowaniem kostki brukowej. Mieszkam w górach i niekoniecznie mam ochotę wylewać kilkanaście metrów sześciennych betonu tylko po to aby zagospodarować podjazd i utworzyć chodniki. Skłaniałem się również do wykorzystania płyt betonowych ale ich obróbka, na stosunkowo niewielkiej powierzchni, może być problematyczna, zdecydowałem z żoną, że zainteresujemy się kostką brukową, ja w międzyczasie przygotowuję podłoże pod prace wykończeniowe. Żona jest na etapie poszukiwania, planowania i zajmuje się całą tą logistyką. Z racji charakteru pracy, którą wykonuję, najprawdopodobniej zdecydujemy się na wynajęcie ekipy budowlanej, która wykończy nam działkę „na gotowo”. Jeszcze dzisiaj, z racji, że jest sobota, przejedziemy się z żoną po punktach sprzedaży kostki brukowej i wybierzemy to co będzie się jej podobało, potem zamówimy jej transport na plac budowy a później ekipa budowlana ułoży nam kostkę brukową na podjeździe, poukłada ścieżki, zgodnie z projektem żony i wtedy nasza wspólna inwestycja będzie zakończona.

Szymon Lisowski

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments