5 powodów, dla których warto jeść białko!

5 powodów, dla których warto jeść białko!

Białko to niezwykle ważny składnik odżywczy w ludzkim organizmie. Dzięki spożywaniu białka możemy przyspieszyć spalanie kalorii. Dodatkowo wspomaga ono również wzrost masy mięśniowej. Dzięki większej ilości białka w organizmie można dostarczyć wielu korzyści, jednak nie należy przesadzać, aby nie doprowadzić do przykrych konsekwencji związanych ze zbyt dużym stężeniem białka w organizmie.

Co to jest białko?

Białka to biopolimery wielocząsteczkowe zbudowane z aminokwasów wpływających na organizm człowieka. Białko uczestniczy przede wszystkim w przemianie materii, wzrost i rozwój człowieka. Są to jednak jedynie nieliczne funkcje białka. Dzięki niemu możliwa jest też regeneracja uszkodzeń.

Dlaczego warto jeść białko?

Budowanie masy mięśniowej

Białko Olimp

Białko Olimp

Spożywanie dużych ilości białka pozwala na budowanie masy mięśniowej. Docenią to przede wszystkim kulturyści, którym zależy właśnie na takim zjawisku. Czas, który spędzony jest na siłowni, może być wzmocniony efektem działania białka. To podstawowy budulec mięśni, bez którego ten proces byłby utrudniony lub nawet niemożliwy.

Syci bardziej, niż węglowodany

Dzięki białku można skutecznie pohamować narastający apetyt. Wystarczy niewielki serek, aby organizm mógł go trawić znaczenie dłużej, niż batona, czy inną słodkość o dużej zawartości kalorii.

Przyspieszanie spalania tkanki tłuszczowej

Z tego punktu ucieszą się przede wszystkim osoby, które pozostają na diecie odchudzającej. Naukowcy stwierdzili, że jedzenie białka może w skuteczny sposób przyczynić się do spalania tkanki tłuszczowej. Spowodowane jest to wpływem białka na przemianę materii.

Poprawa libido

Białko zawiera metioninę, która z kolei pozytywnie wpływa na libido. To sprawia, że spożywanie białka może również przyczynić się do poprawy jakości życia seksualnego. Warto uzupełniać białko zwłaszcza w czasie stosowania antykoncepcji hormonalnej.

Źródło energii

Białko to przede wszystkim źródło energii. Dzięki niemu możemy uzyskać dodatkowe źródło energii na cały dzień i dzięki temu mieć lepsze samopoczucie.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments